avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa de doctorat in timpul concediului de crestere a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa de doctorat in timpul concediului de crestere a copilului

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie:
Sunt angajata cu CIM si inscrisa la doctorat cu frecventa, beneficiand de bursa doctorala.
In luna martie urmeaza sa nasc.
Voi intra in CIC pentru doi ani.
Stiu ca CIM se suspenda, intrebarea este daca trebuie sa intrerup doctoratul, sau il pot continua, beneficiand si de indemnizatie si de bursa. (nu exista optiunea de a renunta la bursa).
Inca o intrebare: aceasta bursa va fi luata in calcul pentru indemnizatia CIC, sau numai salariul?
Va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 21 Ianuarie 2016
bw_vision, utilizator
Cel mai recent răspuns: ioana31051991 , utilizator 06:49, 13 August 2018
Bună Roxana! Îmi poți spune cum ai rezolvat?! Mulțumesc!
Buna ziua!
Imi puteti spune cum s-a solutionat problema dumneavoastra, (intrucat si eu sunt intr-o situatie asemanatoare) ? Ati fost nevoita sa intrerupeti studiile doctorale?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil pentru mame doctorande eu_nyko eu_nyko Buna ziua! Sunt inscrisa la doctorat pe proiect posdru. As dori sa stiu, daca am nascut de curand, si nu vreau sa intrerup cursurile (pentru ca urmeaza sa le ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil si alte venituri Irina_gabriela Irina_gabriela Buna ziua, Sunt in concediu crestere copil si am obținut o bursa de studiu (studii postdoctorale). Finanțarea este din fonduri europene, nefiind ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru cresterea copilului pentru angajat dar si doctorand la universitate de stat ramonacara ramonacara Buna ziua, sunt cercetator angajat intr-un institut de cercetare din 2008 iar din 2013 am inceput doctoratul la o universitate de stat, la zi , fiind bursier. ... (vezi toată discuția)