Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa de doctorat in timpul concediului de crestere a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa de doctorat in timpul concediului de crestere a copilului

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea situatie:
Sunt angajata cu CIM si inscrisa la doctorat cu frecventa, beneficiand de bursa doctorala.
In luna martie urmeaza sa nasc.
Voi intra in CIC pentru doi ani.
Stiu ca CIM se suspenda, intrebarea este daca trebuie sa intrerup doctoratul, sau il pot continua, beneficiand si de indemnizatie si de bursa. (nu exista optiunea de a renunta la bursa).
Inca o intrebare: aceasta bursa va fi luata in calcul pentru indemnizatia CIC, sau numai salariul?
Va multumesc!
bw_vision, utilizator
Bună Roxana! Îmi poți spune cum ai rezolvat?! Mulțumesc!
Buna ziua!
Imi puteti spune cum s-a solutionat problema dumneavoastra, (intrucat si eu sunt intr-o situatie asemanatoare) ? Ati fost nevoita sa intrerupeti studiile doctorale?