avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 816 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchidere pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchidere pfa

Buna ziua,
Cu ce acte trebuie sa ma prezint la Registrul Comrtului pentru reziliere PFA si care este taxa?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:13, 22 Ianuarie 2016
Cu actele de la infiintarea pfa primite la registrul comertului la infiintare, in original (si cu maxim 200 lei) si acolo o sa completati pe loc un formular. Mergeti mai intai la finante si vedeti sa nu aveti neachitate din anii precedenti ceva datorii. Apoi dupa ce obtineti de la registrul comertului certificatul de radiere mergeti iar la finante cu copie dupa el si completati d220 si d200 pentru perioada din anul 2016.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere pfa tra65 tra65 Care sunt pasii de urmat pentru inchiderea unui PFA platitor de TVA. (vezi toată discuția)
Inchidere pfa natalia20 natalia20 Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti unde inchid un PFA? unde trebuie sa merg?in acelasi loc unde l-am deschis? ce cerere trebuie sa completez? multumesc ... (vezi toată discuția)
Desființare firmă i.i. Simoiza Simoiza Bună ziua, Anul acesta am decis sa închid I.I-ul deoarece profitul a început să scadă simțitor, ca urmare cheltuielile depășesc cu mult veniturile. ... (vezi toată discuția)