Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchidere pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchidere pfa

Buna ziua,
Cu ce acte trebuie sa ma prezint la Registrul Comrtului pentru reziliere PFA si care este taxa?
Cu actele de la infiintarea pfa primite la registrul comertului la infiintare, in original (si cu maxim 200 lei) si acolo o sa completati pe loc un formular. Mergeti mai intai la finante si vedeti sa nu aveti neachitate din anii precedenti ceva datorii. Apoi dupa ce obtineti de la registrul comertului certificatul de radiere mergeti iar la finante cu copie dupa el si completati d220 si d200 pentru perioada din anul 2016.