Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchidere PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchidere PFA

Care sunt pasii de urmat pentru inchiderea unui PFA platitor de TVA.
Daca veti incepe acum procedura, mai intai verificati la finante daca aveti totul platit si pentru anul trecut si depuneti si declaratia 200 pentru 2017, apoi mergeti la registrul comertului cu actele in original primite de la ei la infiintarea pfa si copie dupa buleti si acolo la indrumarea lor veti completa un formular. Dupa aceea iar veti merge la finante dupa cateva zile cu copie dupa decizia de radiere de la registrul comertului, unde veti depune d220 si d200 pentru perioada din 2018.