Forum Discuţii juridice Executare silită Executare poprire pe salariu
Discuție deschisă în Executare silită

Executare poprire pe salariu

Buna ziua. Am primit un ordin de executare pe salariu, aprobat de catre judecator, pentru o suma de bani contractata printrun card de cumparaturi. contractul a fost semnat in 02/2008. mentionez ca suma contractata a fost de 1845 lei. tin sa precizez ca suma nu a fost restituita. pana la data de 15.02.2016 nu am primit nici un fel de document prin care sa fiu informat ca sunt dat in judecata sau orice alt demers. Poprirea pe salariu a fost ceruta de Credit plus(gulf) ltd. Ce pot face in aceasta situatie. Multumesc pentru raspunsul Dvs.
Daca de la ultima plata pana la momentul in care a fost emisa somatia de catre executor au trecut mai mult de 3 ani , puteti face contestatie la executare in instant. Termenul este de 15 zile de cand ati aflat de poprire sau de cand ati primit somatia.