Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Perioada fiscala tva
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Perioada fiscala tva

am urmatorul caz: platitor de tva lunar inregistrat in 2014 pt ca a efctuat o AIC, urmand ca si in 2015 sa pastreze aceasta perioada, trebuie sa treaca la tva trimestrial din 2016....la finante m-am dus cu 070(fiind vb de un pfa) , stiind ca termenul este pana pe 31.01, insa s-a schimbat din 2016 este 15.01.2016..bineinteles depunere doar cu amenda....a mai avut cineva caz asemanator, eu am tot citit si in codul de procedura si in noul cod fiscal dar nu sunt lamurita...
george-neagu, moderator