Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere mostenire

Buna ziua mama mea a decedat tatal sa recasatorit an urma casatoriei a rezultat fratele meu.Acum 5 ani tatal meu a decedat am facut dezbaterea de mostenire ramanand 50% mama vitrega si 50% fratele meu( o casa).Anul trecut a trecut fratele meu a decedat.Acum mama vitrega vrea sa facem dezbaterea de mostenire ( ea avand alt copil din alta casatorie).Va rog sa ami spuneti care sunt cotele fiecaruia an parte.
Ceva nu e clar.
Ati scris aici ca dupa decesul tatalui dvs ca doar mama vitrega, sotia si fratele vitreg, fratele, l-au mostenit pe tatal dvs. Dvs..nu ati mostenit nimic? Mai mult, in urma decesului mamei, nu au fost bunuri pt care sa se faca succesiunea?
am renuntat an favoarea fratelui cand a murit tatal meu.El acum a decedat si mama viterga vrea sa faca dezbaterea de mostenire eu sant singura sora a lui dupa tata.