Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie gr1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie gr1

buna seara, sunt nascuta in anul 1955 , am iesit la pensie in 2005 si am 19,5 ani in gr 1 , beneficiez de majorarea punctului de pensie?
multumesc!
sebesului, utilizator
Nu.
Ati beneficiat de doua majorari.
Una incepand cu octombrie 2009 in urma aplicarii O.U.G.100/2008
A doua incepand cu ianuarie 2011 in urma aplicarii art.169 din legea 263/2010