Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie grupa 1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie grupa 1

buna seara, sunt nascuta in anul 1957 , am iesit la pensie in 2007 decembrie si am 18 ani in gr 1 , beneficiez de majorarea punctului de pensie?
multumesc!
Nu.
Ati beneficiat de aceasta majorare in doua etape:
Prima incepand cu octombrie 2009 prin aplicarea O.U.G.100/2008
A doua incepand cu ianuarie 2011 prin aplicarea art.169 din legea 263/2010