Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inmatriculare sau inregistrare a unui auto (aro) la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inmatriculare sau inregistrare a unui auto (aro) la primarie este posibil?

ce documente imi sunt necesare si daca se poate inregistra .in baza carei legi va multumesc
Inmatricularea unui autovehicul se face la politie, la Inmatriculari, in conditiile normale, prezentati actul de proprietate, talonul, cartea de identitate a masinii, certificat RAR, asigurare RCA, s.a.m.d aveti afisat acolo exact ce va trebuie.
Inregistrarea se face la administratia publica locala , depinde de localitate, poate se afla in cadrul primariei, la dvs., si tot asa, aveti afisat toate documentele necesare.
La ce lege va referiti ? e ceva deosebit la acest autovehicul Aro ?
Considerati ca este f. vechi si poate fi asimilat unui auto de epoca ??
ma inereseaza sa o folosesc ca si; utilaj agricol ""adica doar p raza localitatii si off road.mai mult nu ca o masina de zi cu zi fara sa mai platesc taxa de timbru care este o aberatie pt aceasata masina si totusi sa o folosesc legal cu ipt si asigurare
Nu puteti folosi o masina neinmatriculata in spatiul public. Cand ati iesit pe poarta...e public.
da stiu nu se poate pune in circulatie un auto neinmatriculat . nu asta e ideea .veau sa o inmatriculez p primarie adica cu numere galbene , ca utilaj agricol , cum sunt treactoarele mopedele etc , ma ineresa daca se poate ,.un autoturism care alta destinate adica transport persoane care a mai fost inscis in circulatie se poate inmaticula la primaria din localitate. cei de la primarie nu stiu de capul lor .....ba se poate ba nu ... in fine o sa caut lege sa vad exact multumesc
Daca bunul mobil este vehicul nu puteti sa il inregistrati strict ca si; utilaj agricol ""adica doar p raza localitatii si off road.mai mult nu ca o masina de zi cu zi fara sa mai platesc taxa de timbru care este o aberatie pt aceasata masina si totusi sa o folosesc legal cu ipt si asigurare
ynocentta, utilizator