avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ajutati-ma - schimbare parinte rezident la dorinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ajutati-ma - schimbare parinte rezident la dorinta copilului

parinti mei sunt desprtiti de cativa ani eu acum am 15 ani si vreau sa raman la tati numai la mami dar maicamea zice ca nu se mai poate asa ceva ce sa fac ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 17:18, 24 Ianuarie 2016
Fată dragă, scrie clar, cine e mami, cine e tati, cu cine stai, unde vrei să temuţi!?
tatal poate cere in instanta schimbarea locuintei copilului, vei fi ascultata si poti ramane la tati daca instanta hotaraste ca e benefic pt tine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Domiciliu copil dupa divort parinti ataela1 ataela1 Prin sentinta de divort s-a hatarat ca,copii sa aibe domiciliul la domiciliul tatalui, si custodie comuna.Dar parintii locuiesc impreuna,nu s-a facut inca ... (vezi toată discuția)
Custodie cata1806 cata1806 Cum ma duc in custodia mamei daca legea m-a dat la tata. Am uitat sa precizez ca am implinit varsta de 16 ani. Ar trebuii sa pot alege la aceasta varsta cu ... (vezi toată discuția)
Minori si familie Ayan112 Ayan112 Salutare! Parintii mei, se tot cearta de cativa ani. In urma cu o luna de zile, tata a venit putin sub influenta bauturilor alcoolice acasa, iar mama a doua ... (vezi toată discuția)