Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ajutati-ma - schimbare parinte rezident la dorinta ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ajutati-ma - schimbare parinte rezident la dorinta copilului

parinti mei sunt desprtiti de cativa ani eu acum am 15 ani si vreau sa raman la tati numai la mami dar maicamea zice ca nu se mai poate asa ceva ce sa fac ?
Fată dragă, scrie clar, cine e mami, cine e tati, cu cine stai, unde vrei să temuţi!?
tatal poate cere in instanta schimbarea locuintei copilului, vei fi ascultata si poti ramane la tati daca instanta hotaraste ca e benefic pt tine.