Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru intrari-iesiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru intrari-iesiri

Se poate tine Registrul de intrari-iesiri in format electronic?
Cf OMFP 170/2015 " În condițiile conducerii evidenței contabile în partidă simplă cu ajutorul tehnicii de calcul, fiecare operațiune economico financiară se va înregistra în ordine cronologică, în funcție de data efectuării operațiunii de încasare/plată. Registrul-jurnal de încasări și plăți se editează anual sau la cererea organului de control'