Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Preluare auto administrator
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Preluare auto administrator

Buna seara,
sunt administrator unic pe firma mea si as dori s-o inchid, insa dupa ce rezolv cu masina, s-o transfer din firma pe numele meu. Este integral amortizata, un Matiz din anul 2013.
in acest sens, va rog sa-mi comunicati care este procedura legala de inmatriculare pe numele meu.
multumesc
Dupa radierea firmei, masina va intra in proprietatea dvs. ca asociat unic al acesteia. Este documentul prin care deveniti proprietar ca persoana fizica si, in vbaza lui, o inregistrati la Politie si Primarie.
am inteles ca lichidarea firmei si radierea ei dureaza si costa mai mult daca am active.
multumesc