avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA

Bună seara, vă rog sa-mi scrieți ce declarații trebuie să depuna la Adminisratia Financiară un PFA în decursul anului 2016 si in care luni ale anului? Obiectul de activitate: Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastce, etc.) cod CAEN 8552. Mulțumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 27 Ianuarie 2016
virgilmuscan, utilizator
Cel mai recent răspuns: georgeenciu , utilizator 10:17, 27 Ianuarie 2016
600 - pana la 31.01 privind indeplinirea conditiilor de stabilire a contributiilor de asigurari sociale (o depuneti doar daca venitul lunar din anul trecut depseste 938 lei)
392 - pana la 25.02 privind livrarile de bunuri si servicii din anul 2015 (o depuneti doar daca aveti livrari sau achizitii)
200 - pana la 25.05 privind venitul realizat in romania in 2015
220 - odata cu 200 doar daca estimati pt 2016 un venit mai mic sau mai mare cu 20% fata de anul trecut
Ultima modificare: Miercuri, 27 Ianuarie 2016
georgeenciu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii pfa ameliagagriela ameliagagriela Buna ziua! Am infiintat un pfa in mai 2014, dar nu am realizat venituri prim el. Am ramas fara loc de munca in aceasta luna si va intreb: 1. trebuie sa inchei ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa Andita2015 Andita2015 Am infiintat un PFA in ian 2015 - sistem real, neplatitor de tva, fara angajati. Am depus declaratia 220 (declaratia 600 nu am depus-o deoarece ma incadrez la ... (vezi toată discuția)
Pfa declarații d220, d600 nedepuse la timp GhitaB27 GhitaB27 Bună dimineața! Sunt PFA din octombrie 2013. Nu am plătit contabil și se pare că singur nu mi-a ieșit deloc bine. Am aflat de pe ... (vezi toată discuția)