Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA

Bună seara, vă rog sa-mi scrieți ce declarații trebuie să depuna la Adminisratia Financiară un PFA în decursul anului 2016 si in care luni ale anului? Obiectul de activitate: Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastce, etc.) cod CAEN 8552. Mulțumesc.
virgilmuscan, utilizator
600 - pana la 31.01 privind indeplinirea conditiilor de stabilire a contributiilor de asigurari sociale (o depuneti doar daca venitul lunar din anul trecut depseste 938 lei)
392 - pana la 25.02 privind livrarile de bunuri si servicii din anul 2015 (o depuneti doar daca aveti livrari sau achizitii)
200 - pana la 25.05 privind venitul realizat in romania in 2015
220 - odata cu 200 doar daca estimati pt 2016 un venit mai mic sau mai mare cu 20% fata de anul trecut
georgeenciu, utilizator