avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Copropietar apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Copropietar apartament

Buna seara. Prietenul meu este propietar al unui apartament achizitionat in rate. Va rog sa imi spuneti care sunt demersurile pentru a deveni copropietar al acestui apartament. Ce taxe trebuie achitate? Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 27 Ianuarie 2016
carmenccc, utilizator

Alte discuții în legătură

Vanzare sau donatie apartament parinti-copil Danielclaudiu Danielclaudiu Buna ziua , Parintii mei care sunt propietari unui apartament doresc sa ma puna copropietar sau sa-mi vanda apartamentul sau sa mi-l doneze.Din cauza ... (vezi toată discuția)
Va rog sa îmi spuneți cum este legal sa se procedeze la ședința ... timpuriu timpuriu Va rog sa îmi spuneți cum este legal sa se procedeze La ședința de constituire a asociației de proprietari ,înființarea asociației de proprietari ... (vezi toată discuția)
Leasing auto cu probleme Tedy28 Tedy28 Buna ziua tuturor utilizatorilor.In cele ce urmeaza va voi explica impasul in care ma aflu, in speranta aflarii unei solutii cat mai echitabile.In urma cu 3 ... (vezi toată discuția)