Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Va rog sa îmi spuneți cum este legal sa se procedeze ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Va rog sa îmi spuneți cum este legal sa se procedeze La ședința ...

Va rog sa îmi spuneți cum este legal sa se procedeze
La ședința de constituire a asociației de proprietari ,înființarea asociației de proprietari trebuie decisă de majoritatea propietarilor
Întrebarea mea este din ce se constituie această majoritate ?ținând cont că sunt apartamente care au copropietari ,(majoritatea dintre proprietăți sunt copropietari ambi soți sau in urma unei succesiuni sunt propietari trei indivizi )
Am citit în legea 196 /2018 că reprezentarea la adunarea generală trebuie un reprezentat ptr fiecare unitate
Se va delega cate un propietar din/ pe fiecare unitate(apartament)