avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 944 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... declaratia la avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

declaratia la avocat

declaratia in fata avocatului este valabila in instanta
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:39, 28 Ianuarie 2016
Buna ziua,
Declaratiile de martor (pentru ca presupun ca despre ele e vorba) se dau doar in fata instantei sub prestare de juramant.
nu declaratia sotiei ca a primit banii de la mine reprezentand contravaloarea partii ei la apartament
Buna ziua,
Da este valabila.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre jurământul părților în procesul de partaj și costuri proces... cristian damian cristian damian 1. Procesul de partaj se derulează asemănător celui de divorț? Doar avocatul și martorii vorbesc (+ înscrisurile) sau instanța ia în ... (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa isoldacleo isoldacleo Buna ziua.Am trecut printr-un proced de divort care s-a finalizat de curand si cand am ridicat sentinta am vazut la dosar ca paratul a mai depus 0 declaratie ... (vezi toată discuția)
Procuratura haivas haivas AM vazut in ultimile zile in lupta politica ca sa adus in discutie faptul ca procurorii au folosit Biblia pentru a lua declaratii.Au dreptul?Stiam ca numai in ... (vezi toată discuția)