Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat, refuz semnare anexa CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat, refuz semnare anexa CIM

Buna ziua!
Situatia:
Angajat cu CIM pe perioada nedeterminata
In CIM este prevazut un spor de tura de 30%
la timpul de lucru este: 12/24, 12/24 12/48, 12/36 si inegal.
cat timp am lucrat la program de 12/24 am primit sporul de 30%
acuma s-a schimbat programul de lucru si se lucreaza fractionat si ni se dau alte CIM-uri la semnat cu noul spor de 20%. daca refuz sa il semnez ce se intampla?
Nu se poate intampla nimic, acel act aditional nu-si va produce efectele pentru care se doreste a fi incheiat.