avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 896 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajat, refuz semnare anexa CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajat, refuz semnare anexa CIM

Buna ziua!
Situatia:
Angajat cu CIM pe perioada nedeterminata
In CIM este prevazut un spor de tura de 30%
la timpul de lucru este: 12/24, 12/24 12/48, 12/36 si inegal.
cat timp am lucrat la program de 12/24 am primit sporul de 30%
acuma s-a schimbat programul de lucru si se lucreaza fractionat si ni se dau alte CIM-uri la semnat cu noul spor de 20%. daca refuz sa il semnez ce se intampla?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:59, 29 Ianuarie 2016
Nu se poate intampla nimic, acel act aditional nu-si va produce efectele pentru care se doreste a fi incheiat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Program lucru amramos amramos program de lucru inegal este cel desfasurat in ture 12/24,12/48 ? (vezi toată discuția)
Act aditional modificare program de munca personal turant ursuletroz ursuletroz Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: avem salariati care lucreaza 8 orezi, 40 ore/saptamana. Dorim sa le modificam programul ... (vezi toată discuția)
Modificare program de lucru in 12/24 12/48 pab|o pab|o Buna ziua. Iata si problema mea. De cativa ani sunt angajat intr-o firma de lucru multinationala cu contract de munca pe durata nedeterminata, programul de ... (vezi toată discuția)