Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor social
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor social

Buna ziua! Am varsta de 59 ani , am lucrat inaine de revolutie, am o vechime in jur de 8 ani,cartea de munca imi este pierduta,am fost plecat prin strainatate ,nu am lucrat pe acolo cu acte deci nu am nimic vechime de acolo,m-a imbolnavit cu coloana m-am intors in tara fiind intretinut de familie mama, sora, nu am avut niciodata ajutor social sau altceva, nu sunt inregistrat nicaieri , nici somaj nimic, nimic. Fiind la o varsta destul de avansata si cu starea sanatatii nu prea bine, nu a putut beneficiia de medic pt ca nu am lucrat niciunde , va rog sa-mi spuneti daca pot beneficiia de vrun ajutor social sau alteva, cat de mic ar fii mi-ar fi bun. Multumesc mult!
1. Intrati pe:
[ link extern ]
si gasiti a colo toate in formatiile necesare.

2. Ce scrie acolo este valabil pentru toate primariile din tara.