avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CFP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CFP

Daca un salariat a fost luna ianuarie 2016 in CFP trebuia suspendat in Revisal???
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:54, 29 Ianuarie 2016
Codul Muncii nu prevede obligativitatea suspendarii c.i.m., situatie in care in REVISAL nu se opereaza CFP daca nu s-a decis suspendarea c.i.m.

Totusi se recomanda a se opera asa ceva, pentru a preintampina eventualele divergente cu ITM-ul.
si exista un termen in care trebuie operata suspendarea pentru CFP.....cel de 20 de zile??
20 de zile lucratoare de la data suspendarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal voicusimona voicusimona daca am un salariat in fara plata 20 de zile trebuie sa depun revisal? (vezi toată discuția)
Este obligatoriu sa intocmesti decizie de suspendare cim pentru 1 zi de concediu fara plata? jacqueline_k jacqueline_k Pentru o singura zi de concediu fara plata este obligatorie intocmirea unei decizii de suspendare a CIM si, implicit, decizie de incetare a suspendarii? Dar ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim in revisal romservinvest romservinvest Bună dimineata, Vă rog frumos, să mă ajutaţi cu un răspuns: am operat în revisal o suspendare a contractului individual de muncă pentru ... (vezi toată discuția)