Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CFP
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CFP

Daca un salariat a fost luna ianuarie 2016 in CFP trebuia suspendat in Revisal???
Codul Muncii nu prevede obligativitatea suspendarii c.i.m., situatie in care in REVISAL nu se opereaza CFP daca nu s-a decis suspendarea c.i.m.

Totusi se recomanda a se opera asa ceva, pentru a preintampina eventualele divergente cu ITM-ul.
si exista un termen in care trebuie operata suspendarea pentru CFP.....cel de 20 de zile??
20 de zile lucratoare de la data suspendarii.