Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... PROBLEME EXTRAS CF
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

PROBLEME EXTRAS CF

Doresc sa cumpar un apartament detinut in cote parti de 3 proprietari astfel(conform extras CF):
proprietar1: 5753/10000
proprietar2: 1177/10000
proprietar3: 3068/10000

Notarul la care trebuie autentificat antecontractul de vz-cump spune ca trebuie rectificat CF-ul si ctr de la care au cumparat actualii proprietari pt ca adunand cotele rezulta o diferenta de 0.02 ( 5753+1117+3068 = 9998 ). Juristul de la banca de la care vreau sa iau credit spune ca e ok, sa gasesc alt notar.

Ce parere aveti?
Multumesc
Este vorba de pct 3 din art 33(prin declaratie autentica)

Multumesc