avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... PROBLEME EXTRAS CF
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

PROBLEME EXTRAS CF

Doresc sa cumpar un apartament detinut in cote parti de 3 proprietari astfel(conform extras CF):
proprietar1: 5753/10000
proprietar2: 1177/10000
proprietar3: 3068/10000

Notarul la care trebuie autentificat antecontractul de vz-cump spune ca trebuie rectificat CF-ul si ctr de la care au cumparat actualii proprietari pt ca adunand cotele rezulta o diferenta de 0.02 ( 5753+1117+3068 = 9998 ). Juristul de la banca de la care vreau sa iau credit spune ca e ok, sa gasesc alt notar.

Ce parere aveti?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: marik79 , utilizator 16:00, 12 August 2009
Este vorba de pct 3 din art 33(prin declaratie autentica)

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

"situatia juridica reala a imobilului" magdalena111 magdalena111 Ce se intelege prin sintagma \\" situatia juridica reala a unui imobil\\"? (vezi toată discuția)
Anulare inscrieri cf Luciana21 Luciana21 Va rog sa imi spuneti cum pot formula actiunea pentru radierea sau anularea inscrierilor din CF? Este vorba de o actiune in rectifcare sau radiere avand in ... (vezi toată discuția)
Ce e de facut cand schita rlv de cadastru arata cu 10% suprafata lipsa charisma charisma am un apartament la care am calculat foarte concret suprafata utila, cu 2 rulete diferite, si mi-au dat dimnesiunile celor 2 camere 4.00 x 6.60 respectiv ... (vezi toată discuția)