Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea dupa publicarea in m of a ...
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea dupa publicarea in m of a neconstitutionalitatii art 666 cpc

Cum se va desfasura?
Se va adresa executorul la instanta pentru incuviintare?
Da.
Executorul va face cerere de incuviintare la instanta competenta.
Pana la data de azi nu a post publicata inca in Monitoul Oficial decizia Curtii, deci executorii incuviinteaza in continuare in baza art 666
In ce temei va cere incuviintarea?