Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mentinerea casei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mentinerea casei

As dori sa stiu daca ma casatoresc acum legal si sa presupun ca peste 5 ani ne despartim sotul are dreptul la apartamentul meu pe care il detin.
doar in situatia in care viitorul dvs sot a facut unele investitii de natura materiala, in imobilul proprietatea dvs .
in masura in care poate dovedi aceste investitii , el poate avea un drept de creanta

Se impart doar bunurile dobandite in timpul casatoriei.