Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... inlocuire administrator la asociatie de locatar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

inlocuire administrator la asociatie de locatar

Care este modalitatea de desfacere a contractului de munca al administratorul unui asociatii de locatari , tinand cont ca respectivul venea beat sa incaseze cheltuielile de la locatari, si nu vrea sa depuna in casa , respectiv sa ne restituie o suma incasata. Alta problema ar fi ca respectivul nici nu are autorizatie pt. activitatea de administrator. Contractul lui de munca cu asociatia nu e nul de drept?
Art. 17. -
(1) Comitetul executiv al asociaţiei de proprietari are următoarele atribuţii:

g) pentru realizarea scopului şi a activităţilor asociaţiei de proprietari, angajează şi demite personalul necesar, încheie şi reziliază contracte cu persoane fizice/juridice;

Lege nr. 230 din 06/07/2007
privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari