Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna ziua. Sunt in urmatoarea situatie - am scoasa casa la licitatie ca urmare a unui credit neplatit.
Poate sa participe copilul meu la licitatie pt a recupera casa?
Dupa decesul meu poate sa -l afecteze ca urmas?
Eu sunt imobilizat de 4 ani la pat(grad de handicap grav), exista vreo procedura sa opresc aceasta executare?
Multumesc anticipar pt raspuns!
debitorul nu poate participa la licitatie personal sau prin interpus.
Copilul poate plati pretul casei ?
Copilul nu plateste din buzunarul lui datoriile dvs, ci numai in limita valorii activelor mostenite.
Nu cred ca handicapul va scapa de executare.