Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decontare naveta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decontare naveta

HG din iulie 2015 permite decontarea navetei profesorilor,numai ca directorul meu imi deconteaza dupa cum vrea.
Eu fac naveta cu masina personala,nu exista mijloace de transport pe ruta respectiva iar legea spune decontare la valoarea abonamentului pe distante similare,adica,in cazul meu 880lei. Directorul imi da numai 400,600...cum are chef. Mentionez ca acum nu mi s-a decontat din decembrie naveta. Daca dau in judecata C.A ul scolii,am sanse de castig? Care e procedura? Practic nu mai am bani sa merg la serviciu...e abuz ceea ce face dumnealui?
Puteti promova o actiune in instanta , dar nu va putem spune ce sanse de castig aveti.

Daca este asa cum spuneti ca nu vi se deconteaza integral naveta, atunci veti avea sanse de castig.

Actiunea se va depune la Tribunalul in raza caruia domiciliati si este scutita de plata taxelor judiciare.