Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit platit gresit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit platit gresit

Buna ziua ,

cum procedez daca am descoperit ca am platit impozit pentru o cladire declarata cu suprafata mai mica decat a iesit in cadastru (dif.32mp)
Depuneți o declarație la primărie la care anexați o copie a cadastrului.
Vă vor transmite o decizie de impunere cu impozitul de plată și sumele accesorii(majorări de întărziere) pe ultimii 5 ani.