avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozitul pentru un apartament donat
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozitul pentru un apartament donat

buna seara,

sotul meu a primit un apartament printr-un act de donatie de la bunica lui. cand a fost sa plateasca impozitul, a platit doua chitante una pe numele meu si una pe numele sotului. de ce a trebuit sa plateasca o chitanta pe numele meu?
Cel mai recent răspuns: oanaiordache86 , utilizator 12:17, 8 Februarie 2016
Buna seara,

Impozitul l-a platit numai pe apartamentul primit prin donatie? sau si pentru alt imobil?
Bunica i-a donat numai lui, sau v-a donat amandurora, apartamentul respectiv?
Impozitul l-a platit doar pentru apartamentul donat.
Bunica a donat apartamentul doar sotului meu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dezmostenire fara stire niq niq buna ziua, incerc sa fiu cat mai concis: tatal meu are o sora. sora lui locuieste in apartamentul parintilor lor, impreuna cu acestia. de curiozitate, ... (vezi toată discuția)
Care sunt proprietarii? ioana_cristina2004 ioana_cristina2004 Buna ziua! Ma confrunt cu urmatoarea situatie: printr-un act de donatie mi se atribuie un imobil. Eu fiind casatorita as dori sa stiu daca actul va prevede 2 ... (vezi toată discuția)
Contract de donatie. amenda taxe si impozite mariacnst mariacnst Buna, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un sfat. In 2000 bunicii mei mi-au facut un act de donatie pe apartamentul lor cu drept de uzufruct. Pe vremea ... (vezi toată discuția)