Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozitul pentru un apartament donat
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozitul pentru un apartament donat

buna seara,

sotul meu a primit un apartament printr-un act de donatie de la bunica lui. cand a fost sa plateasca impozitul, a platit doua chitante una pe numele meu si una pe numele sotului. de ce a trebuit sa plateasca o chitanta pe numele meu?
Buna seara,

Impozitul l-a platit numai pe apartamentul primit prin donatie? sau si pentru alt imobil?
Bunica i-a donat numai lui, sau v-a donat amandurora, apartamentul respectiv?
Impozitul l-a platit doar pentru apartamentul donat.
Bunica a donat apartamentul doar sotului meu.