Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte casatorie cu un cetatean strain
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte casatorie cu un cetatean strain

ce acte sunt necesare pt. casatorie cu un cetatean din kazakstan. Daca certificatul de nastere al cetateanului strain este de tip vechi cum trebuie atasata apostila? se poate capsa actul de nastere?sau este valabila copia actului cu stampila de la notar tradus si apostilata copia si prezentate amindoua odata adica copia certificatului cu apostila si originalul??
Actul original trebuie apostilat, dupa care tradus si legalizat la un notar din Romania. Apostila se aplica de aut.din Kazakstan. Cand depuneti actele veti avea si originalul si copia si traducerea legalizata.
Justitiarul711, utilizator