Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua - verificare inregistrari in cartea de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua - verificare inregistrari in cartea de munca

buna ziua am lucrat acum 12 ani la o firma din constanta si nu mi sau trecut cativa ani pe carte de munca doamna de la birouri a spus ca sau pos si anii aia vechime dar in carte nu sunt,cum asi pute afla daca sunt pusi sau nu.daca nu sunt pusi asi ma putea recupera acei 2,3 ani?si cum ?unde ar trebui sa apelez.multumesc tare mul
Daca aveti carnet de munca, puteti verifica singur daca perioada in cauza apare inscrisa in acesta.

In caz contrar, va puteti adresa fostului angajator sau chiar ITM-ului pentru eliberarea unei adeverinte de vechimepentru perioada respectiva.