Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren sau despagubiri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren sau despagubiri

Buna ziua,
Prin hotarare judecatoreasca, definitiva si irevocabila, o primarie de comuna este obligata sa ma puna in posesie cu un teren extravilan pe raza acelei localitati. Primaria sustine ca nu mai are teren la dispozitia comisiei locale.
Va rog sa imi spuneti ce se poate face in aceasta situatie? Pot sa primesc teren in alta comuna sau ......despagubiri?
Multumesc
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati unui executor judecatoresc care sa va sprijine in aceaste demersuri.
Sa va dea scris orice pretind.
Multumesc pentru acest raspuns dar astept inca o opinie.
Nu doresc sa apelez la executor.
Vreau sa stiu daca pot sa primesc teren in alta comuna sau despagubiri?
Multumesc.