avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 258 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren sau despagubiri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren sau despagubiri

Buna ziua,
Prin hotarare judecatoreasca, definitiva si irevocabila, o primarie de comuna este obligata sa ma puna in posesie cu un teren extravilan pe raza acelei localitati. Primaria sustine ca nu mai are teren la dispozitia comisiei locale.
Va rog sa imi spuneti ce se poate face in aceasta situatie? Pot sa primesc teren in alta comuna sau ......despagubiri?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: URIAS , utilizator 13:17, 4 Februarie 2016
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati unui executor judecatoresc care sa va sprijine in aceaste demersuri.
Sa va dea scris orice pretind.
Multumesc pentru acest raspuns dar astept inca o opinie.
Nu doresc sa apelez la executor.
Vreau sa stiu daca pot sa primesc teren in alta comuna sau despagubiri?
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punere in executare hotarare fond funciar URIAS URIAS Buna ziua, Prin hotarare judecatoreasca, definitiva si irevocabila, o primarie de comuna este obligata sa ma puna in posesie cu un teren extravilan pe raza ... (vezi toată discuția)
Dispozitie de punere in posesie officemvp officemvp Am avut un proces cu primaria privin revendicarea unui teren si am castigat prin hot def si irev. acest terenul Va intreb daca pot, sa solicit Primariei,in ... (vezi toată discuția)
Aplicarea hot.judecatoresti elena-doina elena-doina Sunt functionar public si impreuna cu colegii mei avem hot. jud. definitiva cu formula executorie din luna martie 2009 pentru plata sporului de mobilitate si ... (vezi toată discuția)