Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Salarii- contributii si impozite datorate in perioada ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Salarii- contributii si impozite datorate in perioada de preaviz somaj

Buna ziua!
Doresc sa intreb daca pentru perioada de preaviz somaj se schimba ceva in legatura cu contributiile si impozitul pe salarii datorate de angajat si angajator.
Multumesc!
Nu,pentru ca salariatul este angajat pina la desfacerea contractului.Ce se schimba la program,el poate veni doar 4 ore si este pontat 8 ore(in timpul ramas se presupune a-si cauta alt loc de munca