Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... dreptul la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

dreptul la pensie

Lucrez in domeniul constructii cu contract determinat din martie pana in decembrie.Un an am drept de somaj un an nu.Pot plati din mana asigurarile sociale si sanatate pe cele 3 luni cand nu am somaj?Am pierdut ani la pensie din cauza aceasta.
Despre ce perioada este vorba?
Pentru completarea stagiului de cotizare la pensie, puteti incheia contract de asigurare cu casa locala.
La nivelul anului 2016 se plateste 247 de lei pe luna.
La acest moment nu se poate plati retroactiv.
Doar pentru viitor.