Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acord functionare primarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acord functionare primarie

Buna ziua,

am un SRL-D deschis in sectorul 4, care are ca obiect de activitate: activitati de intretinere corporala si secundare - productia de obiecte handmade.

Intrebarea mea este daca este obligatoriu sa obtin acest acord de functionare de la Primarie?

Multumesc!
OG 99/2000 - ACTIVITATI PTR CARE E NECESARA AUTORIZATIA DE LA PRIMARIE

da = activitati de intretinere corporala

TABEL cu clasificarea activităţilor din economia naţională

Cod CAEN1)

Denumirea activităţii

1) Conform Hotărârii Guvernului nr. 656/1997 privind aprobarea Clasificării activităţilor din economia naţională - CAEN, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 301 şi 301 bis din 5 noiembrie 1997, actualizată prin Ordinul preşedintelui Institutului Naţional de Statistică nr. 601/2002, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 908 din 13 decembrie 2002.

Comerţ cu autovehicule

Întreţinerea şi repararea autovehiculelor (fără reparaţii executate în întreprinderi organizate de tip industrial)

Comerţ cu piese şi accesorii pentru autovehicule

Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente, şi reparaţii

Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule

Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor

Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne

Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile

Comerţ cu ridicata al băuturilor

Comerţ cu ridicata al produselor din tutun

Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase

Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente

Comerţ cu ridicata, specializat, al altor alimente, inclusiv peşte, crustacee şi moluşte

Comerţ cu ridicata, nespecializat, de produse alimentare, băuturi şi tutun

Comerţ cu ridicata al produselor textile

Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei

Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice şi de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete şi produse de întreţinere

Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie

Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice

Comerţ cu ridicata al altor bunuri de consum, nealimentare, n.c.a.

Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi de construcţii

Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor, de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

Comerţ cu ridicata al produselor chimice

Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou

Comerţ cu ridicata al maşinilor, accesoriilor şi uneltelor agricole, inclusiv al tractoarelor

Comerţ cu ridicata al altor produse

Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete

Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne

Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor

Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase

Comerţ cu amănuntul al băuturilor

Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun

Comerţ cu amănuntul, în magazine specializate, al produselor alimentare

Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice

Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

Comerţ cu amănuntul al textilelor

Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei

Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele

Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al altor articole de uz casnic

Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electro-menajere, al aparatelor radio şi televizoarelor

Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, cu articole din sticlă, cu cele pentru vopsit

Comerţ cu amănuntul al cărţilor, ziarelor şi articolelor de papetărie

Comerţ cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.

Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

Comerţ cu amănuntul prin corespondenţă

Comerţ cu amănuntul prin standuri în pieţe

Comerţ cu amănuntul care nu se efectuează prin magazine

Reparaţii de încălţăminte şi ale altor articole din piele

Reparaţii de articole electrice de uz gospodăresc

Reparaţii de ceasuri şi bijuterii

Alte reparaţii de articole personale n.c.a.

Restaurante

Baruri

Cantine

Alte unităţi de preparare a hranei

Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Administrarea imobilelor pe bază de tarife sau contract

Închirierea autoturismelor şi utilitarelor de capacitate mică

Închirierea maşinilor şi echipamentelor de birou, inclusiv a calculatoarelor

Închirierea bunurilor personale şi gospodăreşti n.c.a.

Întreţinerea şi repararea maşinilor de birou, de contabilizat şi a calculatoarelor

Activităţi de întreţinere şi curăţare a clădirilor

Activităţi fotografice

Activităţi de secretariat şi traducere

Spălarea, curăţarea şi vopsirea textilelor şi blănurilor

Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare

Activităţi de pompe funebre şi similare

Activităţi de întreţinere corporală

Alte activităţi de servicii personale n.c.a.

Activităţi ale personalului angajat în gospodării particulare