Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cantatul pe strada
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cantatul pe strada

Este interzis sa cânți pe strada la un instrument, dacă nu încurci circulația nici stradala, nici pietonala?
Daca scopul si interesul cantaretului este de a obtine sume financiare,politia poate aplica amenda