Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda staționare interzisa
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda staționare interzisa

Buna ziua, am fost amendat de Politia Locala Bran, pe o strada nemarcata cu circulatia din ambele sensuri, pentru ca am staționat in rand cu alte autovehicule, pe contra sens in fata unui morman de nisip. In zona se executau luncari de reparatie, insa oprite in ziua respectiva.Masina nu incurca circulatia. In procesul verbal scrie ca am oprit voluntar in zona de actiune a indicatorului "oprirea interzisa". Acest indicator se afla la 300 m distanta de mine. Dacă depun contestație este posibil sa am câștig?
Alx007, utilizator
Dacă va aflați în zona de valabilitate a acelui indicator, nu aveți șanse.