Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Executare silita
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Executare silita

Buna Seara,

Astazi am primit Dosarul de executare din cauza neplatii rovinietei din 2012 luna 5. S-au castigat procesele cu aceasta institutie pe baza lipsei de semnatura olografa cf deciziei nr 6 (dosar nr. 14/2014) din 16 februarie 2015 a Inaltei Curti de Casaţie şi Justiţie?
Precizez ca am primit in plic si o copie a PV ( nu are semnatura olografa ) pe care executorul a scris si semnat ,,Cf cu originalul,,.Cu domiciliul apartin de jud Prahova.
Ce ar trebui sa fac ? Ce sanse am sa castig daca deschid proces?

Multumesc
Sergiu
Faceti contestatie la executare. Daca nu ati primit in anul 2012 procesul verbal, faceti in paralel si plangere contraventionala. Atentie la termen, 15 zile de la comunicare