Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mutarea de pe un post pe altul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mutarea de pe un post pe altul

Buna ziua.As dori sa -mi spuneti cum se procedeaza legal in cazul mutarii de pe un post pe un altul similar in cadrul aceleiasi institutii,dar in alt compartiment.Mentionez ca nu se modifica nici functia si nici incadrarea.(mai exact de la contabilitate la resurse umane),si este vorba de institutie publica.
Mutarea in cadrul aceleeasi institutii se poate face numai daca sunteti funstionar public.

Daca sunteti personal contractual, schimbarea locului de munca poate avea loc numai prin incheierea unui act aditional la c.i.m. incheiat in acest sens.
Va multumesc mult.Deci, fiind vorba de personal contractual se va incheia un act aditional la cim,nu este nevoie de examen sau concurs,avand in vedere ca angajatul are diploma de absolvire a cursului de perfectionare r.u.Se transmite in REVISAL?
mihador, utilizator
Modificarea locului de munca nu se opereaza in REVISAL.