avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordarea tichetelor de masa in cazul recuperarii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordarea tichetelor de masa in cazul recuperarii orelor suplimentare

avem urmatoarea situatie:
in luna ianuarie norma grafica lunara este de 176 ore,/23 zile lucratoare , salariatul care lucreaza in ture de 12/24 efectueaza un numar de 216 ore un numar de 48 ore suplimentare, pe care angajatul le va recupera in luna februarie . Va rog sa-mi spuneti daca in luna februarie angajatul va avea dreptul la toate tichetele de masa aferente chiar daca pentru un numar de 48 ore/6 zile acesta este in recuperari.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 10 Februarie 2016
Altceva in afara de textul de lege nu aveti ce sa mai invocati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile libere date de guvern Emilia Nastasa Emilia Nastasa Lucrez într o societate la Tura. Dacă lucrez de Crăciun, 1,2 ianuarie, etc și în luna respectiva eu nu primesc bon de masa pe ziua festiva dar când îmi ... (vezi toată discuția)
Mod calcul nr tichete masa pt lucru in ture - an 2015 mamica2008 mamica2008 Rog opinie, ref modificari ian 2015 privind Tichetele de masa prin HG 23/2015 pentru aprobarea Normelor de aplicare a Legii nr. 142/1998. Pentru angajati cu ... (vezi toată discuția)
Buna seara. va rog sa imi raspundeti: 1. daca se lucreaza in ... PaulaArdelean34 PaulaArdelean34 Buna seara. Va rog sa imi raspundeti: 1. daca se lucreaza in zilele de sarbatoare legala, (lucreaza 10 ore) calculul este ok? 2230 salar brut / 160 ore ... (vezi toată discuția)