Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere-Baroul Mures
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere-Baroul Mures

Buna ziua,

daca stie cineva cevain legatura cu inscrierea in Baroul Mures?

Mai exact ma intereseaza : - de la........pana la ......se fac inscrierile
- adeverinta de la psihiatru de unde trebuie procurat/ de la orice psihiatru sau exista unul desemnat de Baroul Mures

Site nu au, la telefon nu raspund....:)0265-261699

Multumesc pentru orice informatie

Kinga

Buna, Kinga

Sun in fiecare zi, de aproape doua saptamani, la Baroul Mures, am si fost acolo dar nu era nimeni.

Intr-un final, am reusit sa vorbesc cu o doamna contabila (pe un al numar de telefon), care mi-a spus ca d-na secretara e in concediu si se intoarce prin 17 august, deci probabil ca abia atunci voi putea afla ce ma intereseaza.
Mi-a recomandat totusi sa mai incerc intre timp, pt ca dl. decan vine zilnic si poate reusesc sa vorbesc cu domnia-sa. Inca n-am reusit.

Dupa cum stii, pe usa e afisata perioada de inscriere: 24-31 august (ciudat...:-/ dar asa este afisat la Mures!)
Pentru toate celelalte detalii se face trimitere la hotarile UNBR.

Si pe mine ma intereseaza mai ales informatia referitoare la psihiatrul de la care se poate/trebuie obtinuta adeverinta.

Pana acum... asta e tot! Mai asteptam... X-(

Intre timp, spor la invatat!
Buna, mtoderic,

mersi ca mi-ai scris.

Sigur ai vazut si tu ca avocat80(utilizator inregistrat astazi) a postat pe forum, ca maine incep totusi inscrierile.

Chiar nu mai stiu ce sa fac. Sa ma dus pana la Tg.Mures, ca sa gasesc o usa inchisa? Nu mi se pare corect ca nu pot sa invat linistita din cauza informatiilor aiurea ce apar in legatura cu Baroul Mures. In primul rand ca nu avem informatii, adica informatiile pe care le avem contravin Regulamentului /cadru privind organizarea examenului de primire in avocatura.

Daca deja la inscriere asa scartaie lucrurile....sunt foarte dezamagita.

Te rog mult, daca tu esti din Tg.Mures si te duci maine la Barou, anunta-ma si pe mine daca intr-adevar au inceput inscierile(si daca se poate sti ceva de adeverinta de la psihiatru).

Mersi mult. 0728118193
Nu sunt din Tg. Mures, ci din Reghin, si nu cred ca ajung zilele astea la Barou (desi stau ca pe ace...). Daca aflu totusi ceva, te anunt cu placere.

Spor tuturor!

Monica
Pentru Monica

Tot sun la Barou si nimeni nu raspunde:(

Postarea lui avocat80 (ca astazi incep inscrierile) arata a alarma falsa.

Anunta-ma te rog, daca totusi afli ceva.

Mersi

Kinga