avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Datorie bancara tainuita de unul din soti.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Datorie bancara tainuita de unul din soti.

O datorie tinuta secret dinainte de casatorie a fost descoperita dupa ce suma cu care era executat sotul a lipsit din cont. Ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 10:47, 10 Februarie 2016
Bănuiesc că a lipsit din contul soțului, nu din contul soției.
Datoria va fi plătită până la zero, și altceva ce să mai faceți?
Mai concret, la ce va referiți când întrebați: "Ce e de făcut?"
Ultima modificare: Miercuri, 10 Februarie 2016
ContSters379576, utilizator
Din ce bani a fost platita datoria ? Fiind dinaintea casatoriei, datoria este una proprie al sotului debitor, dvs neavand vreo obligatie ci doar eventual un drept de creanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Datoriile sotului,devin si datoriile mele ? cristina55 cristina55 Buna ziua. Urmeaza sa ma casatoresc,dar am o mare teama.Viitorul meu sot,are o gramada de datorii,datorii de care ma tem c-or sa se reverse asupra mea.Poate ... (vezi toată discuția)
Casatoria si creditele gabbi_x gabbi_x ce se intampla in cazul in care unul dintre parteneri are credit dinainte de casatorie? obligatia creditului devine comuna o data cu actul casatoriei ? (vezi toată discuția)
Vrem sa ne casatorim si el are datorii la banca... alexappm alexappm Viitorul sot are datorii la banca si eu vreau sa fac imprumut la banca pentru \' prima casa \'si vrem sa ne casatorim, intrebarea este daca fac imprumutul la ... (vezi toată discuția)