Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Datorie bancara tainuita de unul din soti.
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Datorie bancara tainuita de unul din soti.

O datorie tinuta secret dinainte de casatorie a fost descoperita dupa ce suma cu care era executat sotul a lipsit din cont. Ce e de facut?
Bănuiesc că a lipsit din contul soțului, nu din contul soției.
Datoria va fi plătită până la zero, și altceva ce să mai faceți?
Mai concret, la ce va referiți când întrebați: "Ce e de făcut?"
ContSters379576, utilizator
Din ce bani a fost platita datoria ? Fiind dinaintea casatoriei, datoria este una proprie al sotului debitor, dvs neavand vreo obligatie ci doar eventual un drept de creanta.