Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

buna ziua ,o ruda de a mea a fost astazi la casa pensiilor sa vada daca poate sa isi depuna dosarul de pensie ! acolo i-au zis ca are doar 14 ani si o luna vechime si ii mai trebuiesc cotizati inca 11 luni ,si sa plateasca 25 milioane ,si ca poate cotiza cu 2 ,5milioane pe luna timp de 11 luni!! intrebarea este : daca are banii 25 milioane(o ajutam noi rudele )si plateste tot,poate depune dosarul imediat sau trebuie sa astepte 11 luni si apoi sa depuna dosarul ??pentru ca daca ar trebui sa astepte 11 luni indiferent cum achita suma de 25 milioane preferam sa o facem lunar !!
Daca incheie contract cu casa locala trebuie sa plateasca 247 x 11 = 2717 lei.
Dosarul il va depune dupa ce trec cele 11 luni.
va multumesc pentru raspuns !! este exact ce ne interesa