Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie copil 2 anisori
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie copil 2 anisori

Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati cu niste informatii cu pribire la alocatia copilului , luna aceasta pe 24 copilul meu inplineste 2 anusori ,intrebare alocatia de 200ron , pana la ce varsta o v-a primi ?
in aceasta situatie ce acte trebuie intogmite pentru a se continua cu alocatia.... care va fi de cat ? va rog frumos....
chirea, utilizator
Pana la varsta de 2 ani se primeste alocatia de 200 lei.
1. Dupa ce implineste varsta de 2 ani alocatia de stat pentru copii este de 84 lei lunar pana la varsta de 18 ani.

2. Nu este nevoie sa faceti alte acte, sunt valabile cele facute initial.