avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie copil 2 anisori
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie copil 2 anisori

Buna ziua va rog frumos sa ma ajutati cu niste informatii cu pribire la alocatia copilului , luna aceasta pe 24 copilul meu inplineste 2 anusori ,intrebare alocatia de 200ron , pana la ce varsta o v-a primi ?
in aceasta situatie ce acte trebuie intogmite pentru a se continua cu alocatia.... care va fi de cat ? va rog frumos....
Ultima modificare: Joi, 11 Februarie 2016
chirea, utilizator
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 17:10, 13 Februarie 2016
Pana la varsta de 2 ani se primeste alocatia de 200 lei.
1. Dupa ce implineste varsta de 2 ani alocatia de stat pentru copii este de 84 lei lunar pana la varsta de 18 ani.

2. Nu este nevoie sa faceti alte acte, sunt valabile cele facute initial.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie mama eleva Alecsa1234 Alecsa1234 Buna ziua , sunt eleva in generala si sunt insarcinata as vrea sa stiu daca pot obtine o indemnizatie de crestere a copilului , si cum procedez ? (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil (eleva) ioana004 ioana004 buna ziua as avea o intrebare am 18 ani impliniti sunt eleva in ultimul an la liceu si sunt insarcinata in 4 luni jumate,pot beneficia de indemnizatie pentru ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie ana06 ana06 buna in legatura cu noua lege am inteles ca pana la implinira a 3 ani a copilului daca se incepe mai repede munca primesti 531 lei stimulent.Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)