avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 al. 2 C.p.c./ art.679 NCPC

Buna ziua , am de restituit o suma de X ron unei persoane si in decembrie a fost termenul scadent .Avem incheiata prin notar o declaratie de imprumut . Acum domnul respectiv a mers la executor sa ma execute .Pe rolul judecatoriei de afla un dosar - autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 al. 2 C.p.c./ art.679 NCPC.
Eu nu am locuinta pe numele meu ,stau cu chirie , si domiciliul il am la parintii mei
Ce prevede aceasta autorizatie? poate intra unde am domiciliul ? eu nu am nimic din casa parintilor pe numele meu .
Cel mai recent răspuns: silviasylvana , utilizator 07:34, 14 Februarie 2016
Poate sa ceara sa intre oriunde poate dovedi ca aveti bunuri executabile.
Depinde de cat e de destept si interesat Executorul judecatoresc.

Unde ati avut domiciliul procesual (unde va veneau citatiile) ?
Aveti viza de flotant inscrisa l;a Politie ?
nu am viza de flotant , la parintii mei acasa ..dar repet tot ce este locuinta aceea ,nu imi apartine ..parintii au facturi pe numele lor la tot

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ultimul domiciliu andysan andysan Considerati ca viza de flotant poate fi avuta in vedere la alegerea instantei in materie de mostenire(art.14 C.p.c.). Recent Judecatoria sectorului 1 a respins ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! este obligatorie viza de flotant daca stai in chirie ... Georgiana1205 Georgiana1205 Buna ziua! Este obligatorie viza de flotant daca stai in chirie mai mult de 1 an? Sau in general este obligatoriu sa ai viza daca stai in chirie. (vezi toată discuția)
Contract de împrumut neonorat costel5 costel5 Contract de împrumut neonorat. Am împrumutat o persoana fizica in urma cu 4 ani cu suma de 8000 euro fara dobândă. In acest sens am încheiat act ... (vezi toată discuția)