Forum Discuţii juridice Executare silită Autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 al. 2 C.p.c./ art.679 NCPC

Buna ziua , am de restituit o suma de X ron unei persoane si in decembrie a fost termenul scadent .Avem incheiata prin notar o declaratie de imprumut . Acum domnul respectiv a mers la executor sa ma execute .Pe rolul judecatoriei de afla un dosar - autorizarea intrării în încăperi (Art. 384 ind.1 al. 2 C.p.c./ art.679 NCPC.
Eu nu am locuinta pe numele meu ,stau cu chirie , si domiciliul il am la parintii mei
Ce prevede aceasta autorizatie? poate intra unde am domiciliul ? eu nu am nimic din casa parintilor pe numele meu .
Poate sa ceara sa intre oriunde poate dovedi ca aveti bunuri executabile.
Depinde de cat e de destept si interesat Executorul judecatoresc.

Unde ati avut domiciliul procesual (unde va veneau citatiile) ?
Aveti viza de flotant inscrisa l;a Politie ?
nu am viza de flotant , la parintii mei acasa ..dar repet tot ce este locuinta aceea ,nu imi apartine ..parintii au facturi pe numele lor la tot