Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit apartament sediu firma dar fara activitate la ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit apartament sediu firma dar fara activitate la adresa

Rog lamurire :
- detin un apartament (proprietate personala) declarat ca sediu social de fiul meu pentru infiintarea unei firme (pe numele lui).In apartament nu s-a desfasurat si nu se desfasoara nicio activitate legata de firma lui...De altfel,nici nu mai locuieste cu mine in apartament..
Intrebare:sunt obligat sa depun vreo declaratie la administratia financiara ?
Multumesc mult !
Cu stima !
da, aveti obligatia de a depune declaratia