avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit apartament sediu firma dar fara activitate la ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit apartament sediu firma dar fara activitate la adresa

Rog lamurire :
- detin un apartament (proprietate personala) declarat ca sediu social de fiul meu pentru infiintarea unei firme (pe numele lui).In apartament nu s-a desfasurat si nu se desfasoara nicio activitate legata de firma lui...De altfel,nici nu mai locuieste cu mine in apartament..
Intrebare:sunt obligat sa depun vreo declaratie la administratia financiara ?
Multumesc mult !
Cu stima !
Cel mai recent răspuns: edina , utilizator 13:22, 15 Februarie 2016
da, aveti obligatia de a depune declaratia

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli intretinere sediu social NID NID Buna ziua! Intentionez sa infiintez o firma SRL-D cu sediul social in apartamentul proprietate personala. In acelasi timp, un prieten are nevoie la randul ... (vezi toată discuția)
Buna tuturor, am infiintat acum 8-10 zile un pfa cu norma pe ... AndraNecula AndraNecula Buna tuturor, Am infiintat acum 8-10 zile un PFA cu norma pe venit (cod caen 6202) cu sediu social fara activitate. Activitatea mea se desfasoara in afara ... (vezi toată discuția)
Contract comodat - sediu social dutch dutch Vreau sa infiintez un SRL cu sediul social in apartamentul parintilor mei cu care sa inchei un contract de comodat. As vrea sa stiu daca ei se supun unui risc ... (vezi toată discuția)