Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cont credit radiat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cont credit radiat

Buna ziua
Ma confrunt cu urmatoarea situatie: am o linie de credit deschisa la o banca din 2011, intr-un an nu am platit comisionul de administrare la timp si am platit comision de penalizare. Anul trecut am intarziat cu plata comisionului de administrare si nu mi-au mai incasat acest comision de penalizare mi-au inchis linia de credit, fara sa ma anunte in prealabil. A procedat banca corect, nu era corect sa ma informeze despre acest fapt. Am primit aceasta informatie in urma contactarii telefonice . Am vrut sa achizitionez ceva online si imi aparea plata in asteptare si cu ocazia aceasta am aflat ca mi s-a inchis contul. Mie nu mi se pare corect, consider ca trebuia sa fiu anuntata de lichidarea contului sau mai bine spus eu puteam sa dau acceptul pentru inchiderea liniei de credit asa cum mi-am dat acceptul cand m-au contactat cei de la banca pentru acea linie de credit. Ce pot face in asemenea situatie?
Trebuie sa vedeti clauzele contractului linie de credit, fara a cunoaste clauzele contractului care reperzinta legea partilor, este greu de spus.