Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... achizitie deseuri metalice de la persoane fizice
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

achizitie deseuri metalice de la persoane fizice

In cazul unei achizitii de deseuri metalice de la persoane fizice stiu ca se retine 3% taxa de mediu, 16% impozitul pe venit. A intervenit o modificare incepand cu ianuarie 2016
16 % se retine doar daca deseurile nu provin din gospodaria proprie
Buna ziua
Puteti sa-mi spuneti, va rog modificarea din 2016 in baza care lege este.
Multumesc anticipat!