Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Contestatie la executare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Contestatie la executare

Buna ziua,
In luna decembrie am angajat un avocat pt a contesta un titlu executoriu. Dupa amanarea pronuntarii in prima sedinta, acum instanta a decis urmatoarele:
"Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a intimatei invocată prin întâmpinare. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorul X în contradictoriu cu intimata Y. Cu apel în 10 zile de la comunicare."
Imi poate spune cineva ce inseamna de fapt "exceptia lipsei calitatii procesuale pasive a intimatei"?
Multumesc!
Sa inteleg ca avocatul a contestat executarea silita, in loc de titlul executoriu, cum am cerut eu? Oricum, in tot acest timp, am avut poprire infiintata pe salariu.

Titlul executoriu nu se contesta in 10 sau 15 zile de la primire? Mai pot face ceva acum?
Cand l-am sunat, avocatul a spus ca se va duce la apel.....
Se va duce la apel și va susține ce, că mandatarul are calitate procesual pasivă?
Nu știu ce a contestat, dvs ați spus ceva de executare.
Da, i-am pus eu titlul gresit, insa, dupa cum am specificat si in intrebarea initiala, eu am solicitat avocatului contestarea titlului executoriu.
sarisha, utilizator
Contestația la titlu este una dintre formele contestației la executare.