Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... colaborare intre firme
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

colaborare intre firme

Buna ziua,
va rog daca puteti sa ma ajutati cu clarificari privind urmatorul aspect: un srl are in desfasurare un contract de manipulare si transport echipamente pentru care trimite proprii angajati, in situatii exceptionale apeleaza la o alta firma colaboratoare pentru a acoperii deficitul de angajati.
va rog sa mentionati cadrul legal pemtru desfasurarea in conditii legale.
va multumesc.
Una dintre situatiile legale ar fi detasarea salariatilor de la societatea respectiva.