Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna seara! pentru venituri obținute în afara salariului de baza se pot depune la casa de pensii fisele fiscale cu veniturile si taxele pt cas, etc.?
rectific perioada 1977-2001.
Conform art. 168 din Legea 263/2010, procentele de pensie suplimentara se au in vedere, din oficiu, la calculul punctajului pentru pensie.
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Multumesc.Sa inteleg ca la punctajul pentru pensie se mai adauga 2,8puncte pt 25% gr.II, sporul de vechime si 3.5puncte pt. contributie la fondul suplimentar de pensii(calcule facute de mine)?
Da.
Daca ati facut calculele corect.
Acestea se adauga la total puncte.
Total puncte/stagiul complet=punctajul mediu anual
Va multumesc pt. tot ce faceti.