Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna seara! pentru venituri obținute în afara salariului de baza se pot depune la casa de pensii fisele fiscale cu veniturile si taxele pt cas, etc.?
Buna seara! Spuneti-mi la ce-mi poate folosii adausul de 3 ani la stagiul de cotizare pt. gr.II, daca eu am peste 36 ani stagiu de cotizare?
Ajuta la indeplinirea conditiei de stagiu complet, de stagiu necesar pensiei anticipate(stagiul complet + 8 ani).
Multumesc.
Buna dimineata!. Pot depune actele de pensionare anticipata partial in timp ce lucrez la o societate?
Da.
Daca indepliniti cele doua conditii:
Varsta si stagiu
Pensia va fi pusa in plata incepand cu data depunerii la casa locala a incetarii CIM